Instytutem kieruje Dyrektor. Organem opiniodawczym i doradczym we wszystkich sprawach dotyczących działalności placówki jest Rada Instytutu Sieci.
Podstawowa działalność Instytutu (naukowa, wdrożeniowa i usługowa) jest realizowana w siedmiu zakładach badawczych i trzech laboratoriach z akredytacją PCA.
Prace badawczo-rozwojowe podzielono między pięć obszarów tematycznych, w których specjalizuje się Instytut. Za współpracę z innymi jednostkami badawczymi oraz zakładami przemysłowymi w kraju i za granicą odpowiadają tzw. jednostki funkcjonalne. W ich skład wchodzą pracownicy poszczególnych zakładów.
Prawidłową działalność komórek Instytutu zapewniają działy wsparcia, m.in.: Dział Komercjalizacji, Marketingu i Sprzedaży, który zapewnia pomoc w wyborze i realizacji optymalnych ścieżek komercjalizacji produktów, technologii i innych rozwiązań opracowanych w Instytucie; Dział Przygotowania i Monitorowania Projektów zajmujący się pozyskiwaniem projektów badawczych i kierowaniem procesem ich wykonania.
Do pobrania: